Çizim yapmayı öğrenmek zor değildir. Herkesin yürümeyi ve konuşmayı, okumayı ve yazmayı küçük yaşlarda öğrenir. Çizim yapmayı öğrenmek bunlardan daha zor değil. Çizim sanatı, asıl olarak, görsel deneyimi gösteren işaretlerin kâğıt üzerine aktarılmasından başka bir şey değildir.

Güzel çizim yapabilmenin yolu bu işe hevesli olmaktan, biraz sabırdan, gözlem yapabilme yetisinden ve her türlü hatayı titiz bir şekilde düzeltebilme azminden geçer. Bu en son nokta çok öneml. Hataları daha iyiye ulaşmak için bir fırsat olarak değerlendirin ve yaptığınız hataları her zaman düzeltin.

Bu sitede yer alan dersleri çalışkan bir şekilde izler ve takip ederseniz, çizim yeteneğinizde gözle görülür bir ilerleme sağlayabilirsiniz. Alıştırmaları sürekli olarak yaptıktan ve düzenli olarak tekrar ettikten sonra usta bir çizer olabilirsiniz; ancak hemen Leonardo da Vinci olmayı beklemeyin :) ) bu biraz zaman alır.

Son olarak, çizimleriniz birer şaheser değil diye asla umutsuzluğa kapılmayın. Zaten şaheser çizebiliyor olsaydınız, bu siteye ihtiyacınız kalmazdı. ;)

2 Responses to “Çizim Yapmayı Öğrenmek”

  Selin
  Ocak 27th, 2011 at 16:10

  Sitenizdeki yazıları okudum, çok beğendim. Merakla okumaya devam edeceğim

  VINCENT
  Haziran 28th, 2012 at 05:05


  BUY CHEAP DRUGS : -==== Anti Depressants Cure ====-

  Order Quality It Today!…

Leave a Reply